Kwatery Sandomierz

Sandomierz – kwatery w „Małym Rzymie”

Chcesz przeżyć prawdziwe „rzymskie wakacje”? Nie musisz planować wyjazdu do Włoch! Wystarczy, że odwiedzisz… Sandomierz nad Wisłą!

Sandomierz nazywany był w dawnych latach „Małym Rzymem”. Porównanie to nie wzięło się  znikąd. Oba miasto leżą bowiem na siedmiu wzgórzach, w ich podziemiach ciągną się labirynty i mogą poszczycić się równie bogatą historią. Nic więc dziwnego, że z roku na rok rośnie lista turystów – zarówno z kraju, jak i ze świata, którzy po jednej wizycie w Sandomierzu, wracają do niego w kolejnych latach na romantyczny weekend we dwoje lub wymarzone wakacje z rodziną.

Aby umilić im pobyt w tym wyjątkowym świętokrzyskim mieście, przygotowaliśmy specjalną ofertę noclegową, którą stanowią komfortowe kwatery. Sandomierz poleca się i zaprasza o każdej porze roku. A my naszym gościom zapewniamy:

  • jasne i przestronne pokoje 2-, 3- i 4-osobowe z łazienką,
  • dogodną lokalizację w sercu miasta,
  • dostęp do urokliwego podwórka,
  • napoje gratis,
  • liczne udogodnienia,
  • całodobową recepcję,
  • dogodny parking,
  • plac zabaw dla dzieci,
  • przystępne ceny noclegów w Sandomierzu.

Kwatery Sandomierz – blisko atrakcji zabytkowego miasta

Wahasz się nad rezerwacją noclegu w Sandomierzu? Sprawdź, jakie atrakcje będą na wyciągnięcie Twojej ręki, jeśli zdecydujesz się zatrzymać w centrum miasta.

Brama Opatowska – doskonale zachowana brama miejsca, wzniesiona w XIV wieku. Na szczycie średniowiecznego elementu systemu obronnego miasta znajduje się taras, z którego rozciąga się wyjątkowa panorama.

Dom Długosza – piękna gotycka budowla, zbudowana z czerwonej cegły przez fundację słynnego historyka – Jana Długosza. Obiekt z XV wieku pełni dziś funkcję Muzeum Diecezjalnego.

Kamienice mieszczańskie – wznoszone od XV wieku budynki mieszkalne są najlepszym dowodem na bogatą przeszłość historyczną miasta.

Podziemia sandomierskie – podziemne piwnice i lochy, udostępnione do zwiedzania turystom. W poprzednich wiekach służyły mieszkańcom Sandomierza jako schronienie przed najeźdźcami.

Zamek Królewski – wzniesiony na wzgórzu w XIV wieku, z polecenia Kazimierza Wielkiego przekształcony z drewnianego grodu w murowaną budowlę. Obowiązkowy punkt wizyty w mieście.

Wąwóz królowej Jadwigi – atrakcja przyrodnicza, wąwóz lessowy z ciekawie uformowanymi formacjami drzewnymi. Nie lada gratka dla odwiedzających w każdym wieku.

Te i wiele innych zabytków, można odwiedzić rezerwując nasze komfortowe i tanie kwatery. Sandomierz to wyjątkowe miejsce na mapie Polski – przekonaj się o tym, rezerwując już dziś nocleg w centrum miasta!